Kontaktuppgifter till Örebrotravet

kontakt orebrotravet

Örebro Travsällskap

Travbanevägen 10
702 31 ÖREBRO
Telefon: 019 - 20 88 00
Fax: 019 - 20 88 04
Mail: info@orebrotravet.se
Bg: 463-1479
Swish: 123 652 66 44

Öppettider:
Måndag-torsdag 8.00-16.00 (lunch 12-13)
Fredag 8.00-14.00 (lunch 12-13)


Vill du bli medlem i Örebro Travsällskap eller vill veta mer om vad det innebär?
Kontakta Barbro Lindell på sekretariatet 019-20 88 13. Medlemsavgift för närvarande 350:-/år, ungdomar 26 år eller yngre 100:-/år.

Är du 26 år eller yngre?
Då kan du vara med i vår Ungdomssektion. Inget medlemskap i sällskapet krävs. Kontakta Hanna Eriksson 073-274 07 40 för mer information.


Sekretariat:

Plats & Sportchef: Claes Broberg Telefon: 019-20 88 18 Mobil: 073-840 88 18
E-post: claes.broberg@orebro.travsport.se

Marknad & Försäljning: Emma Lindblom Telefon: 019-20 88 14 Mobil: 072-529 21 11
E-post: emma.lindblom@orebro.travsport.se

Marknadsassistent/event: Susanne Larsson Telefon: 019-20 88 11 Mobil: 070-357 88 11
E-post: susanne.larsson@orebro.travsport.se

Admin: Barbro Lindell Telefon: 019-20 88 13 Mobil: 070-344 88 13
E-post: barbro.lindell@orebro.travsport.se


Styrelse

Ordförande:
Fredrik Askhem
Mobil: 070-866 38 68
E-post: fredrik.askhem@gmail.com

Vice ordförande:
Daniel Englund
Mobil: 070-349 74 98
E-post: daniel.englund81@gmail.com

Ledamöter:
Mattias Bergdahl
Mobil:
E-post: mattias.bergdahl@hastens.se

Mats Domberg
Mobil: 070-562 08 31
E-post: 

Peter Flack
E-post: peter.flack@telia.com

Maria Haglund
Mobil: 070-588 08 74
E-post: maria.haglund@orebro.se

Magnus Larsson
E-post: magnus.larsson@hagabergs.se

Christine Larsson
Mobil:
E-post: christine.larsson@live.se

Maria Ottosson
Mobil: 070-545 46 73
E-post: mariaottosson-@hotmail.se


Övriga telefonuppgifter

Restaurang Travkrogen: 019-20 88 22
Restaurang 700 kvar: 070-346 64 05
Inskrivning: 019-20 88 24
Evidensia Hästklinik: 019-24 52 79
Hovslagare: 070-600 86 25


Övrig information

Entréavgifter Vuxna: 50 kr, V75-dagar 100 kr, V75 i maj 150:-, Ungdom under 18 år & studenter: Fri entré
Gaxehyllan: 20 kr, (V75 50 kr) abonnemang 500kr/år
Sittplatsläktare: Gratis
Frikort V75: Endast årskort/hästägarekort utfärdade av Örebrotravet och ST.
Drive-in parkering: 20 kr, V75-dagar 50 kr Övrig parkering: Gratis
Programändringar och resultat: www.atg.se el tel 0771-10 20 56.


Intresseföreningar

Örebro Hästägareförening:
Ordförande: Per-Olof Svantesson 070-378 70 87
Om du vill bli medlem kontakta sekreterare: Britt-Marie Olsson Telefon 070- 365 93 32 eller via mail: brittmarie@stalleveborg.se
Medlemsavgift: 225:- Familjemedlem: 100:-
http://www.orebrohastagareforening.se

Örebro Travamatörklubb- och B-tränarförening ÖTAK:
Ordförande: Ritha Nilsson 019-33 15 06, 073-589 75 47
http://www.otak.se

Örebrotravets Damklubb:
Ordförande: Maud Nylén 0708-25 77 97
Vice ordförande: Ritha Nilsson 019-33 15 06, 073-589 75 47

Örebro/Linde Ponnytravklubb
Ordförande: Anneli Lundegård
https://olpts.weebly.com

Annons - Sponsorer

  • Ab Karl Hedin
  • Abro
  • Beijer
  • Elon
  • Epos
  • Ica Parken
  • Kaka
  • Korvbrodsbagarn
  • Malar Energi
  • Martenssons Bil
  • Martin Servera
  • Na
  • Narkefrakt
  • Narkes
  • Reklamproffsen
  • Scandic
  • Stallpartner
  • Swerock
  • Telebolaget

 

  • Besöksadress:
    Travbanevägen 10, 702 31 Örebro
  • Bordsbokning:
    Tel: 019-20 88 22

Om örebrotravet

Örebrotravet är en utmärkt arena för travsport, idrottsanläggning, och mässor. Vi erbjuder ett av Örebros mest tillgängliga lägen och vår placering bara några minuter söder om Örebro centrum och inte mer än ett drygt stenkast från E20, gör det enkelt att ta sig till oss med såväl kollektiva färdmedel som bil.

Varmt välkomna!

Instagram