fredag, 22 september 2017

Kontakt

Skrivet av 
Betygsätt den här artikeln
(8 röster)

Kontaktuppgifter till Örebrotravet

Örebro Travsällskap
Travbanevägen 10 
702 31 ÖREBRO
Telefon: 019 - 20 88 00
Fax: 019 - 20 88 04
Mail: info@orebrotravet.se

Öppettider:
Måndag-torsdag 8.00-16.00 (lunch 12-13)
Fredag 8.00-14.00 (lunch 12-13)

Vill du bli medlem i Örebro Travsällskap eller vill veta mer om vad det innebär?

Kontakta Barbro Lindell på sekretariatet 019-20 88 13. Medlemsavgift för närvarande 350:-/år, ungdomar 26 år eller yngre 100:-/år.

Är du 26 år eller yngre?

Då kan du vara med i vår Ungdomssektion. Inget medlemskap i sällskapet krävs. Kontakta Hanna Eriksson 073-274 07 40 för mer information.


Sekretariat:

Regionchef: Tomas Larsson Telefon: 019-20 88 12  Mobil: 070-620 88 13
E-post: tomas.larsson@orebro.travsport.se

 

Plats & Sportchef: Claes Broberg Telefon: 019-20 88 18  Mobil: 073-840 88 18
E-post: claes.broberg@orebro.travsport.se

 

Marknad & Försäljning: Emma Lindblom Telefon: 019-20 88 14 Mobil: 072-529 21 11
E-post: emma.lindblom@orebro.travsport.se

 

Marknadsassistent/event: Susanne Larsson Telefon: 019-20 88 11  Mobil: 070-357 88 11 
E-post: susanne.larsson@orebro.travsport.se 

 

Admin: Barbro Lindell Telefon: 019-20 88 13  Mobil: 070-344 88 13
E-post: barbro.lindell@orebro.travsport.se


Styrelse Ordförande: Fredrik Askhem 
Mobil: 070-866 38 68
E-post: fredrik.askhem@gmail.com

 

Vice ordförande: Monica Thyresjö 
Mobil: 070-660 38 90
E-post: monica.thyresjo@mercuriurval.com

 

Ledamöter: Mats Domberg
Mobil: 070-562 08 31
E-post:

 

Magnus Lilja
Mobil: 070-99 36 567
E-post: magnus@askersundsgolfklubb.se

 

Magnus Larsson 
Mobil:
E-post:  magnus.larsson@hagabergs.se

 

Daniel Englund
Mobil: 070-349 74 98
E-post: daniel.englund81@gmail.com

 

Peter Flack
E-post: peter.flack@telia.com

 

Maria Haglund 
Mobil: 070-588 08 74
E-post: maria.haglund@orebro.se

 

Maria Ottosson 
Mobil: 070-545 46 73 
E-post: mariaottosson-@hotmail.se

 


Övriga telefonuppgifter
Restaurang Travkrogen: 019-20 88 22
Restaurang 700 kvar: 070-346 64 05 
Inskrivning: 019-20 88 24
Evidensia Hästklinik: 019-24 52 79
Bidermans Travshop: 073-028 77 38
Hovslagare: 070-600 86 25

 

Övrig information:
Entréavgifter Vuxna: 50 kr, V75-dagar 100 kr, V75 i maj 150:-,  Ungdom under 18 år & studenter: Fri entré
Gaxehyllan: 20 kr, (V75 50 kr) abonnemang 500kr/år  
Sittplatsläktare: Gratis
Frikort V75: Endast årskort/hästägarekort utfärdade av Örebrotravet och ST. 
Drive-in parkering: 20 kr, V75-dagar 50 kr Övrig parkering: Gratis 
Programändringar och resultat: www.atg.se el tel 0771-10 20 56.


Intresseföreningar:

Örebro Hästägareförening:
Ordförande: Per-Olof Svantesson 070-378 70 87
Om du vill bli medlem kontakta sekreterare: Britt-Marie Olsson Telefon 070- 365 93 32 eller via mail: brittmarie@stalleveborg.se
Medlemsavgift: 225:- Familjemedlem: 100:- http://www.orebrohastagareforening.se

 

Örebro Travamatörklubb- och B-tränarförening ÖTAK:
Ordförande: Ritha Nilsson 019-33 15 06, 073-589 75 47
http://www.otak.se/

 

 

Örebrotravets Damklubb:
Ordförande: Maud Nylén 0708-25 77 97
Vice ordförande:  Ritha Nilsson 019-33 15 06, 073-589 75 47

 

 

Örebro/Linde Ponnytravklubb
Ordförande: Anneli Lundegård
http://www.123minsida.se/olpts

Läs 18737 gånger Senast ändrad måndag, 11 september 2017 11:26
Mer i denna kategori: « Hästägarkort

Annons - Sponsorer

Våra samarbetspartners

ab_karl_hedin.jpgabro.jpgbeijer.jpgelon.jpgepos.jpgica-parken.jpgkaka.jpgkorvbrodsbagarn.jpgmalar_energi.jpgmartenssons_bil.jpgmartin_servera.jpgna.jpgnarkefrakt.jpgnarkes.jpgnya_blomstertid.jpgreklamproffsen.jpgscandic.jpgstallpartner.jpgswerock.jpgtelebolaget.jpgab_karl_hedin.jpgabro.jpgbeijer.jpgelon.jpgepos.jpgica-parken.jpgkaka.jpgkorvbrodsbagarn.jpgmalar_energi.jpgmartenssons_bil.jpgmartin_servera.jpgna.jpgnarkefrakt.jpgnarkes.jpgnya_blomstertid.jpgreklamproffsen.jpgscandic.jpgstallpartner.jpgswerock.jpgtelebolaget.jpg